5 dôvodov prečo nečakať na bicykel

 
 
 
  • 0948 878 331
  • info@abenys.sk
 
 

 
 
 
Úvod > BLOG > 5 dôvodov prečo nečakať na bicykel
 

5 dôvodov prečo nečakať na bicykel

Máte aj Vy doma malého nezbedníka a premýšľate, či mu kúpiť odrážadlo, alebo už počkáte rok na bicykel?
    Náš kolega, ktorý si to po minulé roky odžil s malým nezbedníkom na vlastnej koži, Vám pripravil pár rád...prečo nečakať na bicykel a zaobstarať odrážadlo :

1.  Moje odrážadlo ma veľmi nízky sed

         Výška sedadla na mojom odrážadle je v najnižšej pozícii len 28 cm, a preto ho môžu používať ž deti od 18. mesiacov. Väčšina odrážadiel ponúkaných v športových predajniach sú od 3 rokov a teda menšie dieťa nedosiahne na zem. Ak ale máte doma šikovníka, ktorý nemá ani dva roky a už behá hore dole, neváhajte a zakúpte mu toto odrážadlo. Určite neoľutujete...
 

2.  Odrážadlo rastie s krpcom

        Rovnako ako sedadlová časť, jednoducho pomocou dvoch kľúčov ( ktoré su mimochodom súčasťou balenia) sa dá nastaviť aj výška rúčok. 

  Základné odrážadlo je dodávané s klasickou dĺžkou sedadlovej tyče vhodnou pre 18 mes - 3,5 roka. Všetko však závisí od toho, ako narastie Vaše dieťa. V prípade, že bude vyššieho vzrastu, (ako u nás ) sedadlová tyč sa vymení za dlhšiu (dlhšia sedadlová tyč sa nedá používať od 18.mes, nakoľko sa sedadlo nedá s tak dlhou tyčou dať do výšky len 28cm - preto nie je dodávaná v základnom balení, ale viete si ju neskôr dokúpiť).


  3.  Moje odrážadlo má zázračné kolesá

        Kolesá sú z tvrdej peny. Čo to znamená? Žiadny defekt, žiadne dofukovanie. Nehrkajú, nepočuť ich, s nerovným povrchom si poradia a keď sa vyskytne sklo alebo ostrý kameň, po čase sa jednoducho scelia do pôvodného tvaru :

4.   Moje odrážadlo je veľmi ľahké

        Hmotnosť odrážadla je len 2,5 kg . Ak už dieťa nevládze, alebo sa venuje inej činnosti - napr. zmrzline, odrážadlo jednoducho chytíte za rúčku a po zadnom kolese ťaháte s min.námahou. Na cestách sa do auta zmestí aj za predné sedadlo, pod nohy dieťaťa v autosedačke (to už s bicyklom nedokážete). My sme mali veľmi využívaný spôsob - ako vidíte na obrázku, po ceste z výletu v podvečer už nebolo síl doodrážať sa domov,  tak sa odrážadlo jednoducho "prepravilo" domov aj s čiernym pasažierom na zadnom sedadle.

5.  S odrážadlom sú odrazu výlety dlhšie, krajšie a zábavnejšie

       Poviem pravdu, s príchodom odrážadla do našej rodiny, sme zrazu boli plne mobilní. Na prechádzkach v meste, na návšteve u babky, na dovolenke. Prekonávali sme nenútene s dieťaťom také vzdialenosti, čo už teraz s bicyklom nevieme. (Keďže ho už so sebou hocikde tak ľahko nevieme vziať). 
       Druhou stránkou odrážania sa je, že moja dcéra nenútene získala možnosť v v dvoch rokoch sa rozhodovať (samozrejme pod dohľadom a usmernením) kam a ako rýchlo ísť,...  Mala možnosť zistiť, že ak sa spustí bez brzdenia, je v ohrození, a tak sa naučila brzdiť a chrániť sa, spoliehať sa na seba. Myslím, že takto sa dieťa hravou formou má možnosť naučiť, ako to funguje...akcia/reakcia.
     Nemali sme ani jeden nebezpečne vyzerajúci pád. Vždy to jednoducho ubrzdila alebo vyrovnala nohami. Niekdy si tak v duchu prajem, aby sa to dalo aj pri bicykli.

      S odrážadlom sme sa rozlúčili pred rokom, nakoľko dcérka bola v piatich rokoch už tak zručná, že bola škoda brzdiť ju, a kúpili sme bicykel. Odvtedy vždy spomínam na tie časy s odrážadlom, keď sme prekonávali dlhé trate bez stresu z áut, z obrubníkov, zo štartu do kopca.... ale ...ako hovorí môj priateľ...prirodzený vývoj nepreskočíš, a aj týmto si treba prejsť.
      
      To najdôležitejšie, čo Vám obdobie strávené na odrážadle dá....dcérka jednoducho prešla z odrážadla na bicykel bez pomocných koliesok, bez odrenín a zbytočných úrazov pri učení sa držania balancu ako my kedysi.... odrážadlo, akékoľvek je naozaj dokonalým trenažérom bicykla.  Ja ho teda vrelo odporúčam :)

          Dúfam, že Vám môj názor kúsok pomôže v rozhodovaní sa, a ak máte ešte  nejaké otázky, neváhajte nás kontaktovať na našich kontaktných mailoch a tel.číslach, radi odpovieme... 

               pekný deň  praje

                                

 oddelenie styku so zákazníkmi Meno na odrážadle je iba nalepené, takže ak Vás omrzí, alebo odrážadlo zdedí súrodenec,
vyrobíme Vám nový nápis  a odrážadlo bude ako nové.

 
 
 
Novinky z našej ponuky
 
 
Novinky z našej ponuky
 
 
 
 
Iné personalizované produkty
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia